Przekształć swój salon w muzeum sztuki

Wszyscy pragnęliby posiadać na ścianie cokolwiek, co zostało wypuszczone spod pędzla znanego oraz cenionego mistrza, niemniej jednak oczywiście koszty za prawdziwy obraz są w takim stopniu wysokie, iż niewiele osób może pozwolić sobie na taką rozkosz.

Totalnie bajecznie byłoby dysponować w pokoju cokolwiek namalowanego przez malarza z renesansu lub baroku.

Ja przykładowo marzę o tym, iż moją ścianę zdobi Salvador Dali, tymczasem na nieszczęście póki co, a być może i zupełnie, nie jest to realne. Na całe szczęście coraz powszechniejsze są reprodukcje obrazów. W konsekwencji ktokolwiek, rzeczywiście ktokolwiek z nas, może okrasić swoją ścianę świetnie znanym malowidłem niezależnie czy będzie to Vincent Van Gogh czy właśnie mistrz nadrealizmu, Salvador Dali. Kopie malowideł nie są tak bardzo drogie, a tak czy inaczej nie ulega wątpliwości, że znacznie mniej od oryginalnej wersji, tym samym w gruncie rzeczy każdy człowiek zdoła nabyć dowolną reprodukcję danego dzieła sztuki.

Nie ulega wątpliwości, iż w żadnym wypadku nie będzie to to samo, co prototyp warty kilka milionów, mimo to na pewno nasyci to smak debiutującego recenzenta sztuki.

reprodukcje obrazów


Przypuszczalnie reprodukcja obrazu nie dokona także wrażenia na naszych bliskich, którzy bez wątpienia nie zaufaliby relacjom, iż jest to wartościowy pierwowzór, niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że dość nieźle będzie prezentować się na ścianach naszego domu. Reprodukcje malowideł zdobyć zdołamy w sieci, przykładowo na licytacjach internetowych, jednak możemy też zamówić dowolną reprodukcję na zamówienie, która zostanie namalowana zaledwie dla nas. Gdy wybierzemy jakieś niewiele sławne dzieło sztuki, będziemy mogli zaszpanować przed bliskimi znawstwem, a za jednym zamachem chlubić się tym, że niewiele osób posiada coś tego typu w mieszkaniu. Wskazane jest w takim razie rozważyć, czy nie zdobyć sobie reprodukcji wyłowionego malowidła, co najmniej do momentu, kiedy nie będzie stać nas na nabycie identycznego w odsłonie pierwotnej. Jestem przekonana, iż to bardzo dobry składnik designu.